Проведення фінансового Due Diligence (Дью Дилідженс) в Україні фактично користуеться попитом лише серед іноземнимних компаній. Таким чином обсяг послуг Дью Ділідженс прямо пропорційний рівню інвестування в Україну.
Згідно рейтингу DBI за весь час незалежності (на кінець 2017 року) загальний обсяг прямого іноземного інвестування склав 71 млрд.дол.США або 1 620 дол.США на одного мешканця (це 76 місце - між Киргизстаном / 77 місце і Бутаном /75 місце). Слід враховувати, що реальні інвестиції значно менше, так як під виглядом іноземних інвестицій нерідко повертається валютна виручка українських компаній (саме тому, серед основних інвесторів досі фігурують Кіпр, Британія та Нідерланди, які мають офшорні зони чи напівофшорний статус).
Такі незначні прямі іноземні інвестиції в економіку України роблять попит на проведення Дью Дилідженс спорадичним і не системним, що не дозволяє аудиторським компаніям спеціалізуватися саме на цій послузі.
Складність надання послуг фінансового Дью Дилідженс в Україні насамперед пояснюється нерозумінням аудиторами та консультантами цілей і завдань: зайва концентрація над несуттєвими і нематеріальними питаннями, при цьому дійсно важливі для інвестора аспекти часто вислизають від уваги. В цілому, у аудиторських фірм позначається брак досвіду, характерний практично для виконання всіх аудиторських завдань. По великому рахунку, на якість послуг впливає відсутність підприємницького мислення у виконавців, відсутність досвіду власника. |
Слід також враховувати, що на обсяг завдання впливають спірне податкове законодавство, низька якість фінансової звітності, пов'язана з особливостями ведення бухгалтерського обліку в Україні, наявність на підприємствах великої кількості активів, що не підлягають подальшій експлуатації (особливо це стосується підприємств, створених до 1991 року), а також низька ділова культура ведення бізнесу, в тому числі і не надання документів персоналом підприємства і відповідей на запити контрагентами.
Таким чином, тільки професійна компанія може провести фінансовий Дью Дилідженс в Україні, який, крім стандартних процедур, буде включати:
Як показує практика, без вивчення всіх аспектів фінансової діяльності підприємства, технічна, ринкова і юридична оцінка, не має сенсу, так як тільки на їх основі інвесторам неможливо прийняти розумне та обгрунтоване рішення.
Більш того, в Україні в переважній кількості випадків для одержання дійсно інформативних результатів, крім звіту, що містить всі виявлені ризики та їх вплив на майбутні грошові потоки необхідно зробити компіляцію (складання) фінансової звітності, щоб отримати повне і достовірне уявлення про реальний фінансовий стан підприємства.
Увага, останні редакції законів та інших нормативних актів України Ви завжди можете знайти на сайті Верховної Ради України.
© 2001-2021 Бухгалтерські послуги (Київ / Україна) - послуги Дью Дилідженс в Україні,
проведення незалежної інвентаризації активів, незалежна оцінка бізнесу, проведення міжнародного аудиту фінансової звітності,
Due Diligence для інвесторів, аналіз податкових ризиків та інші послуги в Україні. Всі права захищені.
e-mail: info@units.com.ua тел: +380 44 4676353
Designed by Special.net.ua All rights reserved